+ pant 4,00 kr/förp

Smoothie Kraft Brämhults

89532
Förp.pris: 117,38 kr
Jmf.pris: 97,81 kr/liter (29,34 kr/st)
Förp. 1*4x300ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-28.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En uppiggande och syrlig smoothie som får sin smak av tropiska frukter. Tack vare bananer och morötter får den en krämig och mättande konsistens. Perfekt som mellanmål eller boost innan till exempel träningspasset. Dessutom innehåller den extra fibrer från pumpa och citrusfrukter, samt vitamin D från naturen som är bra för både muskler och benstomme.

Taggar:
Smoothie    Ananas    Mango    Apelsin    Banan    Pumpa    Morot    Acerola    D-Vitamin    Färsk    Bär    Frukt    Mellanmål    Frukost   
Ingredienser:

Juice avapelsin (33%), mosad mango (19%), mosad banan (16%), juice av ananas (15%), mosad pumpa/gresskarpuré (6%), mosad acerola (5%), juice av morötter/gulrotjuice (5%), citrusfiber och vitamin D.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Millilitrer

Näringsvärden:
Energi 230 kJ
Energi 54 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 12 g
- Varav sockerarter 11 g
Protein 0.7 g
Salt 0.01 g
Fiber 1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/0°C
Färsk kylvara: förvaras vid högst +8 grader.

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Brämhults

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Smoothie

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

89532

EAN del förp:

7313619001423

EAN hel förp:

17313619001420

EAN hel pall:

37313619001424

Bruttovikt:

1.36 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;