Wittenborg 9100 FB+B2C 1 kvarn Hela Bönor Kaffeautomat

971686
Förp.pris: 107.750,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-06-25 och den 2024-06-27 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
OBS! Denna produkt levereras endast som Hemleverans med avisering eller kan Hämtas i Aneby p.g.a. produktens storlek.
Beskrivning:

WITTENBORG 9100
Automattyp: Bean-To-Cup, Espressomaskiner, Färskbryggautomater

Nyutvecklade Wittenborg 9100 äntrar vendingscenen ute bland Sveriges kontor och industrier.

ANVÄNDARVÄNLIG PEKSKÄRM
En beröring är allt som behövs för att få den 10 tum stora pekskärmen att guida dig genom valen av läckra drycker.

KAFFE PRECIS EFTER DIN SMAK
Espresso eller färskbryggt kaffe, Cappuccino, Caffe latte eller en kopp varm, krämig choklad – precis efter dina önskemål – genom bara en knapptryckning.

FLEXIBEL BEHÅLLARE
Den flexibla behållaren gör det möjligt att erbjuda kaffe efter alla tänkbara önskemål. Du kan välja mellan två kaffesorter och till och med mellan hela bönor och malet kaffe. Behållaren rymmer upp till 4,4 kg kaffe.

ELEGANT DESIGN
LED-ljus ramar in den skandinaviska svala elegansen och säkerställer att maskinen är både användarvänlig och energisnål.

Taggar:

Förval
Reglering av kaffestyrka
Reglering av koppstorlek
Mer eller mindre mjölk
Mer eller mindre socker

Tillbehör
Underskåp Ja (Tillval)
Bänkskiva Ja (Tillval)
Myntsystem Ja (Tillval)
Kortsystem Ja (Tillval)

Funktioner & Egenskaper
Bryggtyp Z4000
Filtersystem Stål
Kannfunktion Ja

Tekniska specifikationer
Höjd 8700 mm
Bredd 450 mm
Djup 525 mm
Kaffebehållare 4,4 kg
Sumpbehållare 250 koppar
Elanslutning 230V, 10A/16A jordat uttag
Kallvattenanslutning 15mm (1/2”) utvändig gänga


Garanti:

12 månader

Varumärke:

Wittenborg

Varukategori:

Kaffeautomater hela bönor

Leverantör:

Kaffekompaniet din pauspartner AB

Lev art nr:

W971759

Bruttovikt:

70 kg/förp

Volym:

0.144  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;