Water Purifier Desinfektion 1ggr/år

5851414
À-pris: 173,37 kr = 50 ml
Förp.pris: 6.068,12 kr = 35*50 ml
Förp. 35*50 ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-07 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Escowa är stolta över att presentera en revolutionerande produkt för högeffektiv och miljövänlig sanering av marknadens alla typer av vattenkylare.

Produkten som vi kallar WaterPurifier är enkel att hantera, ger snabbt och effektivt resultat med minimal miljöpåverkan.

• WaterPurifier kontrollerar ett bredare spektra av bakterier och virus än motsvarande klorlösningar, och eliminerar helt Pseudonoma och problem med biofilmshinnor.

• WaterPurifier efterlämnar ingen lukt eller smak av klor.

• WaterPurifier kräver avsevärt mindre genomspolning efter genomförd sanering, vilket sparar både tid och miljöresurser.

• WaterPurifier levereras i doseringsanpassad flaska som minimerar risken för över- respektive underdosering.

• WaterPurifier har närmast obefintlig negativ miljöpåverkan.

• Klordioxid ger till skillnad från klor inte upphov till starkt luktande, och möjligen hälsovådliga, klorföreningar vid reaktioner med fenoler. Klordioxid minskar även problem med lukt och smak som orsakats av algmetaboliter.

Klordioxid är godkänd och rekommenderat av United States Environmental Protection Agency (USEPA) som en miljövänlig tillsats till dricksvatten för att ersätta klor, som ger upphov till cancerogena biprodukter.


Varumärke:

Escowa

Varukategori:

Desinfektion

Leverantör:

Escowa AB

Lev art nr:

ES1414

Bruttovikt:

0.06 kg/st  2.1 kg/förp

Volym:

0  m3/st,  0  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;