Tuggummi Extra White Sweet Fruit paket 14 gr

38051
Förp.pris: 324,58 kr
Jmf.pris: 772,80 kr/kg (10,82 kr/st)
Förp. 1*30x10st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-06.
Köp »
Ingredienser:

SÖTNINGSMEDEL (XYLITOL 37%, SORBITOL, MANNITOL, ASPARTAM, ACESULFAM K), GUMMIBAS, FÖRTJOCKNINGSMEDEL E414, FUKTIGHETSBEVARANDE MEDEL E422, AROMER, FÄRGÄMNE E171, SURHETSREGLERANDE MEDEL NATRIUMVÄTEKARBONAT, NATRIUMHYDROGENKARBONAT, SYRA CITRONSYRA, EMULGERINGSMEDEL SOJALECITIN, YTBEHANDLINGSMEDEL E903, NTIOXIDATIONSMEDEL E320. INNEHÅLLER LAKRITS.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 180 kJ
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 75 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 75 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.10 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Tugga i minst 20 minuter efter intagande av mat och dryck. Varierad och balanserad kost och hälsosam livsstil är viktig.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Varukategori:

Tuggummi paket

Lev art nr:

263817

EAN del förp:

42070436

EAN hel förp:

4009900529426

Bruttovikt:

1 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;