Tuggummi Extra Black Mint påse 35 gr

461185
Förp.pris: 475,55 kr
Jmf.pris: 546,61 kr/kg (15,85 kr/st)
Förp. 1*30x21st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-08 och den 2024-08-15 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Sötningsmedel/søtstoffer/sødestoffer (Sorbitol, Isomalt, Mannitol, Aspartam, Acesulfamkalium), Tuggummibas/tyggegummibase, Ytbehandlingsmedel/overflatebehandlingsmiddel/overfladebehandlingsmiddel (E170i), Aromämnen/aromaer/aromastoffer, Förtjockningsmedel/fortykningsmiddel (E414), Emulgeringsmedel/emulgator (SOJA-/SOYA-/SOJALECITIN), Ytbehandlingsmedel/overflatebehandlingsmiddel/overfladebehandlingsmiddel (E903), Antioxidationsmedel/antioksidant/antioxidant (E320), Färgämnen/fargestoffer/farvestoffer (E141, E133).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 586 kJ
Energi 141 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 59 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 59 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Tugga i minst 20 minuter efter intagande av mat och dryck. Varierad och balanserad kost och hälsosam livsstil är viktig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Tuggummi påse

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

461185

EAN del förp:

4009900547970

EAN hel förp:

4009900547987

Bruttovikt:

1.07 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;