Tuggummi Extra Pro Strong Mint påse 29 gr

348762
Förp.pris: 475,55 kr
Jmf.pris: 546,61 kr/kg (15,85 kr/st)
Förp. 1*30x21st
Lager: 2 förp.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Sötningsmedel/sødestoffer Xylitol (29,8%), Sorbitol, Aspartam, Acesulfam K; Gummibas/gummibase, Förtjockningsmedel/fortykningsmiddel E414, Fuktighetsbevarande Medel/middel E422, Aromer/aromaer, Fyllnadsmedel/fyllstoff E341, Emulgeringsmedel/emulgator SOJA-/SOYALECITIN, Ytbehandlingsmedel/glasurmiddel E903, Antioxidant/antioksidant E320, Färgämne/farvestof/fargestof E133.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 614 kJ
Energi 147 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 61 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 61 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Tuggummi påse

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

348762

EAN del förp:

4009900390309

EAN hel förp:

4009900390293

EAN hel pall:

17311203751072

Bruttovikt:

1.23 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;