Tuggummi Extra Spearmint paket 14 gr

176551
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-30.
Köp »
Ingredienser:

Sötningsmedel/søtningsstoffer xylitol (30,7%), sorbitol, mannitol, aspartam, acesulfam k, sukralos; gummibas, fuktighetsbevarande medel/fuktighetsbevarer E422, förtjockningsmedel/fortykningsmiddel E414, aromer/aromaer, emulgeringsmedel SOJABÖNLECITIN/emulgator SOYABØNNELECITIN, färgämne/fargestoff E171,ytbehandlingsmedel/overflatebehandlingsmiddel E903, antioxidationsmedel/Antioksidant E320.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 152 kJ
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 63.30 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 63.30 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Tugga i minst 20 minuter efter intagande av mat och dryck. Varierad och balanserad kost och hälsosam livsstil är viktig.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Varukategori:

Tuggummi paket

Lev art nr:

348866

EAN del förp:

50173815

EAN hel förp:

4009900530118

EAN hel pall:

17311203488664

Bruttovikt:

1.5 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88