Tuggummi Extra White Raspberry Pommegranade 35 gr

461082
Förp.pris: 475,55 kr
Jmf.pris: 546,61 kr/kg (15,85 kr/st)
Förp. 1*30x21st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-08 och den 2024-08-15 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Sockerfritt tuggummi

Ingredienser:

Ingredienser: Sötningsmedel/sødestoffer (Xylitol (33.4%), Sorbitol, Mannitol, Aspartam, Acesulfamkalium), Tuggummibas, Förtjockningsmedel/fortykningsmiddel (E414), Fuktighetsbevarande Medel/fuktighetsbevarende Middel (E422), Fyllnadsmedel/fyllmasse/fyldstof (E341), Aromämnen/aromastoffer, Syra/syre (E330), Emulgeringsmedel/emulgator (SOJA-/SOYA-/SOJALECITIN), Syra/syre (E296), Surhetsreglerande Medel/syreregulerende Middel (E500), Ytbehandlingsmedel/overfladebehandlingsmiddel (E903), Antioxidationsmedel/antioxidant (E320), Färgämne/fargestof (E133).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 684 kJ
Energi 164 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 67 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 67 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.08 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Tugga i minst 20 minuter efter intagande av mat och dryck. Varierad och balanserad kost och hälsosam livsstil är viktig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Tuggummi påse

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

461082

EAN del förp:

4009900547796

EAN hel förp:

4009900547802

Bruttovikt:

1.04 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;