EU Ecolabel

Tork Toalettpapper Coreless Extra Mjukt Mid-size T7

472139
Förp.pris: 567,00 kr
Jmf.pris: 0,50 kr/met (118,99 kr/kg)
Förp. 1*18x264g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-06-07 och den 2024-06-18 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Tork Dispenser Coreless Mid-size Twin Toalettpapper utan hylsa passar perfekt för toalettutrymmen med låg till medelhög trafik där kundnöjdheten står i centrum. Med plats för upp till nio gånger mer papper än två vanliga toalettpappersrullar garanteras hög effektivitet och att toalettpapper alltid finns till hands. Tork Extra Mjukt Coreless Mid-size Toalettpapper är ett lyxigt, extra mjukt och ljust papper i tre lager som lämnar ett bestående intryck.

• Tork Easy Handling® plastförpackning gör det enklare att transportera och göra sig av med förpackningen
• Toalettpapper utan hylsa producerar inget avfall
• Kompakta Mid-size-rullar: Var och en motsvarar 4–5 vanliga toalettpappersrullar.
• Lyxigt, extra mjukt och ljust papper i tre lager som ger ett bestående intryck
• Snygg dekor: utformad för att skapa ett gott intryck

System: T7 - System Toalettpapper Mid-sizeTwin utan hylsa
Roll Length: 63,2 m
Roll Width: 9,3 cm
Roll Diameter: 13,1 cm
Roll/Piece Gross Weight: 264,7 g
Roll/Piece Net Weight: 264,7 g
Number of Sheets: 550
Sheet Length: 11,5 cm
Ply: 3
Print: Nej
Brightness: 86
Fibre Type: virgin
Piece technology: DC
Grammage: 15 g/m2
Total Grammage: 45 g/m2
Embossing: Ja
Length per case: 1137,6 m


Varumärke:

Tork

Varukategori:

Tork toalettpapper T7

Leverantör:

Essity Hygiene and Health AB

Lev art nr:

472139

EAN del förp:

3133200060547

EAN hel förp:

3133200060554

EAN hel pall:

7322540643640

Bruttovikt:

4.84 kg/förp

Volym:

0.028  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;