Tomatketchup Magnum Felix

138478
À-pris: 271,94 kr = 5 kg
Förp.pris: 543,87 kr = 2*5 kg
Jmf.pris: 54,39 kr/kg
Förp. 2*5 kg
Lager: 55 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Felix Ketchup är vårt originalrecept med balanserad sötma från solmogna tomater. En svensk favorit sedan 1956. Tillagad i Fågelmara i Blekinge av noggrant utvalda, solmogna tomater. Magnum är en praktisk förpackning som man enkelt kan hänga upp för hygiensk och kostnadseffektiv servering av ketchup

Taggar:
Ingredienser:

Tomatpuré (motsvarande 141 g färska tomater per 100 g ketchup), ättika, socker, vatten, modifierad stärkelse, salt, antioxidationsmedel (askorbinsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), kryddor (bl.a. vitlök), kryddextrakt (bl.a. paprika, kanel), naturliga aromer, arom.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 381 kJ
Energi 91 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 21 g
- Varav sockerarter 17 g
Protein 1 g
Salt 2.2 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Förvara i kylskåp efter öppnande

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Felix

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Ketchup

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454008478

EAN del förp:

7310240084788

EAN hel förp:

7310241084787

EAN hel pall:

7310249084789

Bruttovikt:

5.17 kg/st  10.34 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st,  0.022  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;