Salta Pinnar Estrella

14037
Förp.pris: 310,13 kr
Jmf.pris: 126,58 kr/kg
Förp. 1*14x175g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
Beskrivning:

Estrella Salta Pinnar är klassiska spröda pinnar med rostad smak och stora kittlande saltkorn! Ett måste vid varje stort snackstillfälle som midsommar, nyår, kräftskiva eller vilken fest som helst - men lika goda till vardags. Gjorda på vetemjöl och helt utan palmolja. Ett måste på varje bjudning!

Taggar:
Ingredienser:

VETEMJÖL, salt, rapsolja, socker, jäst, malt (från VETE), surhetsreglerande medel (E524). Kan innehålla spår av SESAMFRÖ och MJÖLK

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1601 kJ
Energi 378 kcal
Fett 3.1 g
varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 73 g
varav sockerarter 0.7 g
Fiber 3.7 g
Protein 12 g
Motsvarande salt 4.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Kan innehålla: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C

Ursprungsland:

Österrike

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Snacks

Lev art nr:

14037

EAN del förp:

7310532140284

EAN hel förp:

7310534140374

Bruttovikt:

4.84 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;