ProPud Proteinmilkshake Strawberry NJIE

521235
Lager: 17 förp.
Köp »
Beskrivning:

NJIE ProPud Proteinmilkshake Strawberry – en krämig och len milkshake med smak av somriga jordgubbar.
Perfekt storlek för hela familjen, för de som tränar extra mycket eller helt enkelt älskar den goda smaken.

Tips! Skakas före användning och serveras gärna kall.

Ingredienser:

MILK, MILK protein, stabilisers (gellan gum, carboxy methyl cellulose, carrageenan), flavouring, sweeteners (steviol glycosides from stevia, acesulfame K), colour (carotenes), lactase. UHT treated. Contains naturally occuring sugars.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 243 kJ
Energi 58 kcal
Fett 1.5 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 4.9 g
varav sockerarter 4.9 g
Protein 6.1 g
Motsvarande salt 0.10 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/5°C

Ursprungsland:

Österrike

Varumärke:

ProPud®

Konsumentkontakt:

NJIE

Postadress:

Box 7306, 402 36 GÖTEBORG

Telefon:

031-380 20 90

Hemsida:

www.njie.se

Varukategori:

Functional Foods

Leverantör:

NJIE Foods AB

Lev art nr:

1235

EAN del förp:

7350068295232

EAN hel förp:

37350068295233

Bruttovikt:

2.99 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 27
ProPud Pudding Chocolate NJIE
521010    Lager: 7
ProPud Pudding Chokladboll NJIE
521090    Lager: 4
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 8
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 11
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 7
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 3
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 5
Proteinshake Vanilj Yalla! Arla
602157    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88