PROfeel Proteinpudding Gräddkola LF Valio

250688
Förp.pris: 133,84 kr
Jmf.pris: 123,93 kr/kg (22,31 kr/st)
Förp. 1*6x180g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-31.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Valio PROfeel® proteinpudding är ett gott och krämigt mellanmål med smak av ljuvlig gräddkola. Produkten innehåller hela 20g protein/förpackning och den är både laktosfri och helt utan tillsatt socker.

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLK, MJÖLKPROTEIN, modifierad majsstärkelse, förtjockningsmedel (karragenan), sötningsmedel (acesulfam K och sukralos), aromer, salt, karamellsirap, laktasenzym.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 341 kJ
Energi 81 kcal
Fett 1.5 g
- Varav mättat fett 1 g
Kolhydrat 5.8 g
- Varav sockerarter 4 g
Protein 11 g
Salt 0.21 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Valio

Varukategori:

Mellanmål

Lev art nr:

250688

EAN del förp:

6408430407682

EAN hel förp:

16408432506885

EAN hel pall:

66408432506880

Bruttovikt:

1.23 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;