PROfeel Proteinpudding Choklad LF Valio

250687
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-03-01.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Valio PROfeel® proteinpudding är ett gott och krämigt mellanmål med smak av fyllig choklad. Produkten innehåller hela 20g protein/förpackning och den är både laktosfri och helt utan tillsatt socker.

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLK, MJÖLKPROTEIN, fettreducerad kakao (2,4%), choklad (0,3%), modifierad majsstärkelse, förtjockningsmedel (karragenan), sötningsmedel (acesulfam K och sukralos), aromer, salt, laktasenzym.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 345 kJ
Energi 82 kcal
Fett 1.5 g
- Varav mättat fett 1 g
Kolhydrat 6 g
- Varav sockerarter 4.1 g
Protein 11 g
Salt (SALTEQ) 0.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Valio

Varukategori:

Mellanmål

Lev art nr:

250687

EAN del förp:

6408430407675

EAN hel förp:

16408432506878

EAN hel pall:

66408432506873

Bruttovikt:

1.23 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 5
ProPud Pudding Chocolate NJIE
521010    Lager: 7
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 8
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 11
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 11
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 4
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 5
Proteinshake Vanilj Yalla! Arla
602157    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88