Pingvinstång Häxvrål Pingvin Toms

738808
Kampanj!
-85%
Förp.pris: 42,94 kr
(Tidigare pris: 294,78)
Jmf.pris: 28,92 kr/kg (0,78 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 198,51 kr/kg)
Förp. 1*55x27gr
Lager: 3 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Sukker/socker, glukose-fruktosesirup/-sirap, sirup/sirap, HVEDEMEL/HVETEMEL/VETEMJÖL (GLUTEN), modificeret majs- og kartoffel-/potetstivelse/modifierad majs- och potatisstärkelse, rålakrids 3%, ammoniumklorid 3%, helt hærdet/herdnet/härdat vegetabilsk fedt/fett (palmekerne/-kjerne/palmkärna, kokos), fortykningsmiddel/förtjockningmedel (arabisk gummi), emulgator/emulgeringsmedel (mono- og diglycerider af fedtsyrer), fugtighedsbevarende middel/medel (glycerol/glyserol), salt, aroma/aromämne.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1533 kJ
Energi 367 kcal
Fett 4.2 g
varav mättat fett 4.1 g
Kolhydrat 79 g
varav sockerarter 60 g
Protein 1.5 g
Motsvarande salt 0.34 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Pingvin Toms

Konsumentkontakt:

Toms Sverige AB

Postadress:

Box 4050, 300 04 HALMSTAD

Besöksadress:

Hamngatan 17, 302 43 HALMSTAD

Telefon:

035-15 26 50

Hemsida:

www.toms.se

E-post:

vpr@tomsgroup.com

Varukategori:

Stång

Leverantör:

Toms Sverige AB

Lev art nr:

738808

EAN del förp:

57402017

EAN hel förp:

5709678096524

EAN hel pall:

5709678212542

Bruttovikt:

1.59 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;