Nöt-Crème Original Printzells

17410
Förp.pris: 165,76 kr
Jmf.pris: 115,11 kr/kg (2,07 kr/st)
Förp. 1*80x18gr
Lager: 1 förp.
Köp »
Ingredienser:

Socker, vegetabiliska oljor och fetter (raps, fullhärdad kokos), HASSELNÖTTER, JORDNÖTTER, kakao, naturlig vanilj, emulgator (solroslecitin).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2445 kJ
Energi 584 kcal
Fett 38 g
varav mättat fett 19 g
Kolhydrat 55 g
varav sockerarter 52 g
Protein 6 g
Motsvarande salt 0.0001 g

Allergiinfo:

Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)
Innehåller: Jordnötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Nöt-Créme

Varukategori:

Stycksak sockergodis

Lev art nr:

202

EAN del förp:

7311590002026

EAN hel förp:

7311590002033

Bruttovikt:

1.6 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;