Läkerol Big Pack Raspberry Licorice sockerfri Ahlgrens

10139810
Förp.pris: 307,66 kr
Jmf.pris: 341,85 kr/kg (25,64 kr/st)
Förp. 1*12x75gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-07 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Läkerol Raspberry Licorice Big Pack

I Läkerol Classic Raspberry Licorice har pastillerna fått smak av sötsyrliga hallon och salt lakrits. En perfekt pastill att unna sig för att förgylla stunden – anywhere, anytime. Dessutom sockerfri, så klart! Denna storpack rymmer lika mycket som 3 vanliga askar. Perfekt i bilen, på jobbet eller hemma.

Ingredienser:

sötningsmedel/sødestoffer (maltitoler, sorbitoler, steviolglykosider), stabiliseringsmedel/stabilisator (gummi arabicum), lakritsextrakt, ammoniumklorid (=salmiak), syra (citronsyra), arom, vegetabiliska oljor (kokos, raps), ytbehandlings-/overfladebehandlingsmiddel (karnaubavax/voks).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 839 kJ
Energi 203 kcal
Fett 0.3 g
varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 53 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 52 g
Protein 1.1 g
Motsvarande salt 0.39 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Slovakien

Varumärke:

Läkerol

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Tabletter ask

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1013981

EAN del förp:

7310350132805

EAN hel förp:

7330869153085

EAN hel pall:

37330869153086

Bruttovikt:

1.03 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;