Extra Starka Original sockerfri påse

637561
Förp.pris: 323,79 kr
Jmf.pris: 179,88 kr/kg (10,80 kr/st)
Förp. 1*30x60gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-07 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Extra Starka är klassikern mot halsont i en uppfriskande mintsmak. En halstablett som lenar vid förkylning. Extra Starka är sockerfri och innehåller istället xylitol.

Ingredienser:

sötningsmedel (isomalt, xylitol 1,5%), naturliga aromer (mentol, eucalyptus, pepparmint), surhetsreglerandemedel (citronsyra).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 960 kJ
Energi 230 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 96 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 96 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Extra Starka

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Tabletter påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001439

EAN del förp:

7310040075610

EAN hel förp:

17310040075617

EAN hel pall:

87310040075616

Bruttovikt:

2.08 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;