+ pant 24,00 kr/förp

Hwila Citron Lime burk Åbro

194045
Förp.pris: 135,97 kr
Jmf.pris: 17,17 kr/lit (5,67 kr/st)
Förp. 1*24x33cl
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Vattnet som blir Hwila hämtas från en underjordisk källåder som rinner ner genom rullstensåsen i Vimmerby. Efteråt tillsätts en balanserad mängd mineralsalter och kolsyra. Det ger ett uppfriskande och fräscht vatten som har vunnit guldmedalj som Europas godaste vatten 1999, 2007, 2008, 2009 och 2016.

Taggar:
Ingredienser:

Kolsyrat vatten, natriumkarbonat, natriumklorid samt citron- och limearom.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 0 kJ
Energi 1 kcal
Fett 0 g
Kolhydrat 0 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0 g
Salt 0.6 g

Serveringstips:

Serveras väl kyld!

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Hwila

Konsumentkontakt:

AB Åbro Bryggeri

Postadress:

598 86 VIMMERBY

Telefon:

0492–165 10

Hemsida:

www.abro.se

E-post:

konsumentkontakt@abro.se

Varukategori:

Vatten kolsyrat burk

Leverantör:

Åbro Bryggeri AB

Lev art nr:

4045

EAN del förp:

7311100404500

EAN hel förp:

7311100404500

Bruttovikt:

8.63 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
7Up burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up burk Sleek can
26575    Lager: 12
7Up Zero burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up Zero burk Sleek can
26560    Lager: 18
Battery Energidryck 33 cl burk
Carlsberg Sverige AB
Battery Energidryck 33 cl burk
22045    Lager: 88
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
451413    Lager: 29
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
451214    Lager: 71
Bonaqua Naturell burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Naturell burk Sleek can
451213    Lager: 117
Champis burk Sleek can Spendrups
Spendrups Bryggeri AB
Champis burk Sleek can Spendrups
1308721    Lager: 17

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;