Saltskallar 265 st Bubs Godis

717002
Förp.pris: 120,06 kr
Jmf.pris: 70,63 kr/kg (0,45 kr/st)
Förp. 1*1,7 kg
Lager: 22 förp.
Köp »
Beskrivning:

Upptäck Saltskallar från BUBS hos Torebrings! Denna storpack med 265 st av den populära godisfavoriten är perfekt för alla lakritsälskare. Saltskallar kombinerar en smakrik lakritsbas med en sur touch, vilket skapar en unik och oemotståndlig smakkombination. BUBS är ett välkänt svenskt varumärke som står för högkvalitativt och välsmakande godis, och med Saltskallar visar de än en gång varför de är en favorit bland så många. Perfekt att ha hemma, ge bort som present eller att bjuda på under festliga tillfällen. Beställ dina Saltskallar från BUBS på Torebrings och njut av en smakupplevelse utöver det vanliga. Snabb leverans och smidig beställning får du alltid hos Torebrings!

Taggar:
Ingredienser:

Socker, glykos-fruktossirap , majsstärkelse, vatten, salmiak, lakrits, salt, aromämnen, Färgämne: E153.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1354 kJ
Energi 323 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 81 g
varav sockerarter 56 g
Protein 0.1 g
Motsvarande salt 0.3 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

7002

EAN hel förp:

7393077070025

Bruttovikt:

1.9 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Ako Choc kolor lösvikt
Cloetta Sverige AB
Ako Choc kolor lösvikt
1003993    Lager: 13
Amerikanska Linser 880 st Fazer
Fazer Sweden AB
Amerikanska Linser 880 st Fazer
402192    Lager: 7
Banana Bubs 112 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Banana Bubs 112 st Bubs Godis
716117    Lager: -40
Banana Bubs Mini 230 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Banana Bubs Mini 230 st Bubs Godis
716118    Lager: 59
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs Godis
716110    Lager: -42
Bounty Miniatures 8,1 gr
Mars Sverige AB
Bounty Miniatures 8,1 gr
647046    Lager: 5

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;