Gurkmajonnäs Original Kavli

216230
Förp.pris: 253,01 kr
Jmf.pris: 105,42 kr/kg
Förp. 1*10x240g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
Beskrivning:

Kavlis klassiska Gurkmajonnäs är en härligt krämig majonnäs med gurka. Den görs omsorgsfullt med krispig gurka och gyllene rapsolja. Kavli Gurkmajonnäs tillagas i Älvsjö med ägg från frigående höns. Kavlis krämiga Gurkmajonnäs är det utmärkta tillbehöret till korv och hamburgare och gör rätterna extra matiga och goda.

Taggar:
Gurkmajonäs    Majonnäs    Majonäs    Majo    Majjo    Korv    Gurka   
Ingredienser:

Rapsolja, gurka (33%), socker, ättika, ÄGG, lök, paprika, salt, SENAPSFRÖ, kryddor (bl.a. kanel, koriander), mod. stärkelse, stabiliseringsmedel (E415, E412, E509), kryddextrakt (bl.a. cayennepeppar), konserveringsmedel (E202).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1550 kJ
Energi 380 kcal
Fett 37 g
- Varav mättat fett 2.9 g
Kolhydrat 9.9 g
- Varav sockerarter 8.5 g
Protein 1.4 g
Salt 0.8 g

Allergiinfo:

Innehåller: Ägg
Innehåller: Senap

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/8°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Kavli

Varukategori:

Dressing

Lev art nr:

216040

EAN del förp:

7311442162304

EAN hel förp:

17311442162301

EAN hel pall:

27311442162308

Bruttovikt:

2.9 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Chilidressing pipflaska Johnnys
O. Kavli AB
Chilidressing pipflaska Johnnys
580255    Lager: 18

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;