+ pant 12,00 kr/förp

Dr Pepper Zero 50 cl å-pet Spendrups

1300745
Förp.pris: 167,89 kr
Jmf.pris: 27,98 kr/lit (13,99 kr/st)
Förp. 1*12x50cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

Dr Pepper är en läsk med anor från 1885- känd för sin unika och polariserande smak. Älskad och hatad. Denna variant är utan socker, men med samma häftiga smak.

Ingredienser:

Kolsyrat vatten, färgämne: sockerkulör (E150d), syra: fosforsyra, sötningsmedel: aspartam (E951) och acesulfam K (E950), aromer, arom koffein. Innehåller en källa till fenylalanin

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 3.4 kJ
Energi 0.8 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0.1 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.01 g

Förvaring:

Förvaras kallt, torrt och skyddat från direkt solljus

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dr Pepper

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad petflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1300745

EAN del förp:

7310401036854

EAN hel förp:

7310403039266

Bruttovikt:

6.45 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;