Chips Potatis Original 175 g Estrella

10654
Förp.pris: 523,71 kr
Jmf.pris: 166,26 kr/kg (29,10 kr/st)
Förp. 1*18x175g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-04.
Köp »
Beskrivning:

Tunna lättsaltade potatischips.

Ingredienser:

Potatis, solros-/rapsolja, salt. Kan innehålla spår av MJÖLK.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2138 kJ
Energi 513 kcal
Fett 32 g
varav mättat fett 2.6 g
Kolhydrat 47 g
varav sockerarter 0.5 g
Fiber 5.5 g
Protein 5.8 g
Motsvarande salt 1.3 g

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Chips

Lev art nr:

10654

EAN del förp:

7310532106549

EAN hel förp:

7310534106547

EAN hel pall:

7310536106545

Bruttovikt:

4.32 kg/förp

Volym:

0.065  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;