Rek. pris 21,00

Chips Sourcream & Onion 175 g Estrella

17275
Förp.pris: 586,77 kr
Jmf.pris: 159,66 kr/kg (27,94 kr/st)
Förp. 1*21x175g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-06.
Köp »
Beskrivning:

Finräfflade potatischips med sourcream- och löksmak.

Upptäck det ultimata snackset med våra krispiga Sourcream & Onion chips från Estrella! Perfekta för alla tillfällen, oavsett om du är ett företag som vill fylla på snackshyllan, en förening som planerar ett evenemang eller en privatperson som vill njuta av en kväll framför TV:n. På Torebrings kan du enkelt köpa dessa smakrika chips online. Våra Sourcream & Onion chips kommer i en förpackning på 175 g och lovar en smakupplevelse som kommer göra succé bland både familj och vänner. Beställ nu och få snabb leverans direkt till dörren!

Ingredienser:

Potatis, solros-/rapsolja, kryddblandning (salt, lökpulver (gul-och rödlök), VASSLEpulver (från MJÖLK), socker, KÄRNMJÖLKspulver, naturlig arom, persilja, GRÄDDpulver, jästextrakt, MJÖLKpulver, kryddor (vitlökspulver, svartpeppar), syra (mjölksyra, citronsyra), färgämne (paprika, gurkmeja)).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2147 kJ
Energi 515 kcal
Fett 33 g
varav mättat fett 2.7 g
Kolhydrat 46 g
varav sockerarter 3.1 g
Fiber 5.3 g
Protein 5.8 g
Motsvarande salt 1.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Chips

Lev art nr:

10646

EAN del förp:

7310532106464

EAN hel förp:

7310534106462

EAN hel pall:

7310536106460

Bruttovikt:

4.28 kg/förp

Volym:

0.059  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;