Cheez Doodles 160 gr OLW

23199
Förp.pris: 617,34 kr
Jmf.pris: 183,73 kr/kg (29,40 kr/st)
Förp. 1*21x160g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
Beskrivning:

OLW cheez doodles är en riktig klassiker till fredagsmyset och svenskarnas absoluta favoritsnacks! Spröda och frasiga majsbågar som rostats och smaksatts med mild ostkrydda. OLW cheez doodles passar för alla tillfällen när du känner dig sugen på något riktigt gott. Njut och bestäm själv om du vill bjuda!

Taggar:
Ostbågar   
Ingredienser:

Majsmjöl, vegetabilisk olja², OSTPULVER (85% OST, vasslepulver (från MJÖLK), salt, färgämne (betakaroten, paprikaextrakt)), KÄRNMJÖLKSPULVER, potatisstärkelse, salt, druvsocker. ² För info om vilken olja som använts se www.olw.se/ravaror

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2200 kJ
Energi 520 kcal
Fett 30 g
varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 53 g
varav sockerarter 2.5 g
Protein 10 g
Motsvarande salt 2.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/10°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

OLW

Varukategori:

Snacks

Lev art nr:

23199

EAN del förp:

7340005403370

EAN hel förp:

57340005403375

Bruttovikt:

4.1 kg/förp

Volym:

0.059  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;