Bryggkaffe mellanrost Löfbergs Lila

10114
À-pris: 64,18 kr = 450 gr
Förp.pris: 770,11 kr = 12*450 gr
Jmf.pris: 142,61 kr/kg
Förp. 12*450 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
Beskrivning:

Mellanrost
Löfbergs originalblandning, en fyllig mellanrost, som framhäver en fin och mjuk arom. Smaken domineras av en lätt nötaktig sötma med inslag av behaglig syrlighet i eftersmaken.

Rostning: 2
Fyllighet: 3
Syrlighet: 3

Lätt nötaktig sötma och ljuvlig eftersmak
Mellanrost består 100% arabica kaffe med bönor från Syd- och Centralamerika, Östafrika samt Sydostasien.

Kaffet är Rainforest Alliance-märkt. Det är en oberoende organisation som arbetar för att bevara den biologiska mångfalden och för att skapa hållbara försörjningsmöjligheter för kaffeodlare.

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/0°C
Vi rekommenderar att kaffe ska förvaras torrt, svalt och mörkt i sluten ursprungsförpackning. Kaffets smak skadas av syre, exponering av ljus samt fukt som uppstår om kaffet utsätts för temperaturförändringar.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Löfbergs Lila

Varukategori:

Bryggmalet kaffe

Lev art nr:

10114

EAN del förp:

7310050001142

EAN hel förp:

7310050101149

EAN hel pall:

7310050000626

Bruttovikt:

0.46 kg/st  5.52 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;