Barebells Protein Bar White Chocolate Almond

5241024
Förp.pris: 282,46 kr
Jmf.pris: 427,98 kr/kg (23,54 kr/st)
Förp. 1*12x55gr
Lager: 13 förp.
Köp »
Beskrivning:

Barebells, Sveriges mest sålda proteinbar, får en ny familjemedlem – White Chocolate Almond med smak av oemotståndlig vit choklad och mandlar. Laddad med protein och utan tillsatt socker, ett självklart val i samband med träning eller när du bara vill ha ett proteinrikt mellanmål.

Barebells White Chocolate Almond (55 g) med vit choklad och mandlar innehåller 20 gram protein och utan tillsatt socker.

White Chocolate Almond blir den femte smaken i Barebells sortiment av proteinbars som sedan tidigare består av smakerna Cookies & Cream, Caramel & Cashew, Coconut-Choco och Salty Peanut.

Ingredienser:

MJÖLKPROTEIN, fuktighetsbevarande medel (glycerol), sötningsmedel (maltitol, (sukralos, acesulfam K), fyllnadsmedel (polydextros), kakaosmör, kollagenpeptider, HELMJÖLKSPULVER, vatten, MANDEL, SOJAKRISP (SOJAPROTEIN, kakaopulver, tapiokastärkelse), solrosolja, kakaopulver, arom, salt, kakaomassa, emulgeringsmedel (SOJALECITIN). Kan innehålla spår av GLUTEN, JORDNÖTTER och ANDRA NÖTTER.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1518 kJ
Energi 364 kcal
Fett 15 g
varav mättat fett 6.5 g
Kolhydrat 29 g
varav sockerarter 2.2 g
Fiber 7.0 g
Protein 36 g
Motsvarande salt 0.46 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Nötter (eng: tree nuts)
Kan innehålla: Jordnötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Kroatien

Varumärke:

Barebells

Varukategori:

Stycksak bars

Leverantör:

Vitamin Well AB

Lev art nr:

B1024

EAN del förp:

7340001801071

EAN hel förp:

27340001801075

EAN hel pall:

57340001801076

Bruttovikt:

0.81 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;