Automatkaffe Prima Karra Le Royal

75516
À-pris: 139,89 kr = 250 gr
Förp.pris: 1.398,88 kr = 10*250 gr
Jmf.pris: 559,55 kr/kg (0,93 kr/kopp)
Förp. 10*250 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-17 och den 2024-07-26 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Le Royal Prima Karra är ett frystorkat instantkaffe i europeisk stil. Detta välbalanserade, aromatiska kaffe är mellan- till mörkrostat och har bra fyllighet. Kaffet känns lite grovt och strävt i munnen men har en neutral eftersmak. Det har ett tunt oljeskikt för optimal dammreducering. Det perfekta automatkaffet!

Rostning: Mellan-Mörkrost/Instantkaffe

Dosering:
150 ml: 1,3-1,7 gr
180 ml: 1,6-2,0 gr
210 ml: 1,9-2,3 gr

Taggar:
Ingredienser:

Frystorkat instantkaffe

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1450 kJ / 350 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 66 g
varav sockerarter 66 g
Protein 20 g
Salt 0.1 g

Förvaring:

Förvaras svalt på avstånd från material med stark lukt. Temperaturen bör inte överstiga 25° C. Den relativa luftfuktigheten bör inte överstiga 70%.

Varumärke:

Le Royal

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Instantkaffe för automat

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-75516-V38

EAN del förp:

7350022392335

EAN hel förp:

15701025413012

Bruttovikt:

0.27 kg/st  2.7 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;