TUC Sweet Chili Lu

4247181
À-pris: 22,18 kr = 100 gr
Förp.pris: 532,22 kr = 24*100 gr
Jmf.pris: 221,76 kr/kg
Förp. 24*100 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Tuc Sweet Chili- Tunna, spröda ugnsbakade kex med smak av sweet chili. Goda att äta bara som de är, som snacks eller till ostbrickan.

Ingredienser:

Ingredienser: VETEMJÖL/HVEDEMEL, solrosolja/solsikkeolie 22 %, glukossirap, bakpulver/hævemidler (ammoniumkarbonater, natriumkarbonater), salt, socker, aromer, dextrose, vassle-/valle-/mysepulver (MJÖLK/MÆLK), surhetsreglerande medel (natriumdiacetat), syra (citronsyra), röd/rød chilipeppar/-peber pulver 0,04%, mjölbehandlingsmedel (NATRIUMDISULFIT). KAN INNEHÅLLA/INDEHOLDE ÄGG/ÆG, SOJA OCH SESAMFRÖ/-FRØ.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2124 kJ
Energi 507 kcal
Fett 23 g
- Varav mättat fett 2.1 g
Kolhydrat 66 g
- Varav sockerarter 6.1 g
Fiber 2.4 g
Protein 7.7 g
Salt (SALTEQ) 1.9 g
Energi 531 kJ
Energi 127 kcal
Fett 5.8 g
- Varav mättat fett 0.5 g
Kolhydrat 16 g
- Varav sockerarter 1.5 g
Fiber 0.6 g
Protein 1.9 g
Salt (SALTEQ) 0.48 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit
Kan innehålla: Ägg
Kan innehålla: Sojabönor
Kan innehålla: Sesamfrön

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/10°C

Varumärke:

Tuc

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Smörgåskex

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

4247181

EAN del förp:

7622210998477

EAN hel förp:

7622210998439

EAN hel pall:

17622210998436

Bruttovikt:

0.12 kg/st  2.88 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;