Smörgåsgurka skivad Mor Annas Önos

76480
Förp.pris: 350,34 kr
Jmf.pris: 72,99 kr/kg
Förp. 1*9,4 kg
Lager: 12 förp.
Köp »
Beskrivning:

Mor Annas Smörgåsgurka® plockas hos våra IP-certifierade kontraktsodlare i Skåne, Blekinge, Småland och på Öland och läggs in under 10 intensiva sommarveckor. En varsam hantering och våra gammeldags, klassiska recept borgar för fantastiska gurkprodukter. Packade i Bisfenol A-fria, stapelbara, koniska burkar. 9,3 kg (avrunnen vikt 4,8 kg).

Taggar:
Ingredienser:

Skivade gurkor med SENAPsfrö i lag av vatten, socker, ättika, salt, stabiliseringsmedel (kalciumklorid), konserveringsmedel (kaliumsorbat), kryddextrakt (bl.a. dill). Kan innehålla spår av GLUTEN.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 321 kJ
Energi 77 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 18 g
- Varav sockerarter 17 g
Protein 0.8 g
Salt 1.9 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Senap

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Förvara i kylskåp efter öppnande

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Grönsak konserv

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454076480

EAN hel förp:

7310770764808

EAN hel pall:

7310779764809

Bruttovikt:

9.91 kg/förp

Volym:

0.012  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;