Rödbetor skivade Önos

72380
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-03-13 och den 2024-03-15 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Rödbetor, skivade plockas hos våra IP-certifierade kontraktsodlare i Skåne, Blekinge, Småland och på Öland när de är som bäst och blancheras varsamt för att behålla sin goda smak och konsistens. Förpackade i Bisfenol A-fria burkar som dessutom är koniska och stapelbara. 9 kg (avrunnen vikt 6,8 kg).

Ingredienser:

Legymskivade rödbetor i lag beredd av vatten, socker, ättika, salt, konserveringsmedel (kaliumsorbat).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 220 kJ
Energi 50 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 10 g
- Varav sockerarter 9.1 g
Protein 0.8 g
Salt (SALTEQ) 0.3 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Grönsak konserv

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454072380

EAN hel förp:

7310770723805

EAN hel pall:

7310779723806

Bruttovikt:

9.61 kg/förp

Volym:

0.012  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88