Skinka helmuskel skivad rökt kilovara Dafgårds

121909
Förp.pris: 627,92 kr
Jmf.pris: 130,82 kr/kg
Förp. 1*6x800gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-28.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

Skinka helmuskel*(82%), rökarom. Lake bestående av: Vatten, salt, antioxidationsmedel (E325, E316), druvsocker, stabiliseringsmedel E451, konserveringsmedel E250. *Ursprung: EU. Förpackad i skyddande atmosfär.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 420 kJ
Energi 100 kcal
Fett 1.6 g
- Varav mättat fett 0.6 g
Kolhydrat 1.8 g
- Varav sockerarter 0.7 g
Protein 17 g
Salt (SALTEQ) 3.3 g
Fiber 1 g

Tillagningsanvisning:

Serveras vanligtvis kall. Men är utmärkt som fyllning på pizzor, varma smörgåsar och andra maträtter. Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 4/°C
Förpackad i skyddande atmosfär

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Chark färskvara kyl

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

1909

EAN del förp:

2002190900007

EAN hel förp:

97310960019094

EAN hel pall:

37310960019092

Bruttovikt:

4.8 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 105
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;