Deliskinka skivad rökt 145x90 mm kilovara Dafgårds

183019
Förp.pris: 673,61 kr
Jmf.pris: 140,34 kr/kg
Förp. 1*6x800g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En välrökt skinka för frukostbuffén.

Ingredienser:

Skinka helmuskel*(89%), rökarom. Lake bestående av: Vatten, salt, antioxidationsmedel (E325, E316), druvsocker, stabiliseringsmedel E451, konserveringsmedel E250. *Ursprung: EU. Förpackad i skyddande atmosfär.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 392 kJ
Energi 94 kcal
Fett 1.6 g
- Varav mättat fett 0.6 g
Kolhydrat 1.2 g
- Varav sockerarter 0.7 g
Protein 18 g
Salt 3.3 g
Fiber 0 g

Tillagningsanvisning:

Serveras vanligtvis kall, men är utmärkt som fyllning på pizzor, varma smörgåsar och andra maträtter. Ätfärdig.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/4°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Chark färskvara kyl

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

3019

EAN del förp:

2302301900002

EAN hel förp:

97310960030198

EAN hel pall:

37310960030196

Bruttovikt:

4.8 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 25
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;