Kalkonbröst kokt lättrimmat skivat Dafgårds

18931
Förp.pris: 3.769,11 kr
Jmf.pris: 785,23 kr/kg
Förp. 1*3x1,6kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Perfekt som smörgåspålägg eller att servera på buffé eller i sallad. Tunnskivat.

Ingredienser:

Kalkonbröst* (97%), bränt socker. Lake beredd av: Vatten, antioxidationsmedel(E325, E331, E316), salt, druvsocker, kryddor, stabiliseringsmedel E451. * Ursprung: EU.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 470 kJ
Energi 110 kcal
Fett 2.7 g
- Varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 0.6 g
- Varav sockerarter 0.6 g
Protein 21 g
Salt (SALTEQ) 1.8 g

Tillagningsanvisning:

Serveras både varm och kall. Skivad i ugn 140°C ca 10-15 minuter. Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-24°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Chark frysvara

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

931

EAN del förp:

2002093100009

EAN hel förp:

97310960009316

EAN hel pall:

37310960009314

Bruttovikt:

4.8 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 75
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;