Senap Orginal pipflaska Johnnys

560310
Kampanj!
-15%
À-pris: 37,99 kr = 900 gr
(Tidigare pris: 37,99)
Förp.pris: 227,97 kr = 6*900 gr
(Tidigare pris: 227,94)
Jmf.pris: 42,22 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 42,21 kr/kg)
Förp. 6*900 gr
Lager: 56 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Johnnys Senap Original är en pigg och intensiv senap. Smaken har en tydlig sälta och fin syra som under lång tid sitter kvar i munnen. 1987 började Johnny göra sin karaktärsfulla senap som tillverkas lokalt i vår senapsfabrik i Eslöv. Passar till rätter med god korv men den sätter också sin prägel till en varm smörgås som croque monsieur.

Taggar:
Johnnys    Original    Senap    Korv    Hamburgare    Pipflaska   
Ingredienser:

Ingredienser: Vatten, SENAPSFRÖ, socker, ättika, salt och kryddor (bl.a. kanel).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 600 kJ
Energi 140 kcal
Fett 4.1 g
- Varav mättat fett 0.5 g
Kolhydrat 22 g
- Varav sockerarter 18 g
Protein 5.5 g
Salt (SALTEQ) 2.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Senap

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Johnny´s

Varukategori:

Senap

Leverantör:

O. Kavli AB

Lev art nr:

560310

EAN del förp:

7310155603104

EAN hel förp:

17310155603101

EAN hel pall:

67310155603106

Bruttovikt:

0.95 kg/st  5.7 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;