Salladskyckling Tärnad Dafgårds

182376
Förp.pris: 601,66 kr
Jmf.pris: 120,33 kr/kg
Förp. 1*2x2,5kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Salladskyckling med grillsmak som passar utmärkt, inte bara till sallad trots namnet, utan även pastasås m.m.

Ingredienser:

Kycklingfilé*(83%), vatten, potatisstärkelse, salt, stabiliseringsmedel E451, druvsocker, kryddor (lök, paprika, ingefära). *Ursprung: EU.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 410 kJ
Energi 98 kcal
Fett 1 g
- Varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 3 g
- Varav sockerarter 0.7 g
Protein 19 g
Salt 2.3 g
Fiber 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Fågelprodukter

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

2376

EAN del förp:

7310960023760

EAN hel förp:

17310960023767

EAN hel pall:

37310960023761

Bruttovikt:

5.46 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 75
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;