Pucko® Chokladpudding Cocio

590721
Förp.pris: 97,89 kr
Jmf.pris: 81,57 kr/kg (16,32 kr/st)
Förp. 1*6x200gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-31.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Pucko är efter mer än 60 år på marknaden en kultförklarad klassiker. Pucko Chokladpudding har en härligt len och krämig smak av choklad. Perfekt att avnjutas som den är, men smakar bäst kall!

Ingredienser:

MJÖLK, socker 8,5%, fettreducerad kakao1 2,4%, modifierad tapiokastärkelse, stabiliseringsmedel (karragenan, agar), salt, arom, surhetsreglerande medel (E451, E450). ¹Rainforest Alliance Certified™. Läs mer på ra.org.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 430 kJ
Energi 102 kcal
Fett 3.2 g
- Varav mättat fett 2 g
Kolhydrat 14.4 g
- Varav sockerarter 12.9 g
Protein 3.4 g
Salt (SALTEQ) 0.19 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/2°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Pucko®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Mellanmål

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

590721

EAN del förp:

4100290025885

EAN hel förp:

14100290025899

EAN hel pall:

87311875907301

Bruttovikt:

1.29 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;