Drickyoghurt Passion Laktosfri Yalla! Arla

432976
Förp.pris: 126,22 kr
Jmf.pris: 60,11 kr/lit (21,03 kr/st)
Förp. 1*6x350ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-31.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Yalla laktosfri drickyoghurt Passionsfrukt släcker törsten och mättar. Yalla drickyoghurt är rik på frukt, inga färgämnen, inga konserveringsmedel. Snabbt skruvlock, drick i farten.

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLK, vatten, passionsfruktjuice (5%), socker (3,7%), majsstärkelse, naturlig arom, morotskoncentrat, laktasenzym, yoghurtkultur. Mjölken är pastöriserad.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 210 kJ
Energi 50 kcal
Protein 3.3 g
Kolhydrat 7.9 g
Salt 0.1 g
- Varav mättat fett 0.3 g
- Varav sockerarter 7.6 g
Fett 0.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Yalla®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Drickyoghurt

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

432976

EAN del förp:

8718166067844

EAN hel förp:

18718166767840

EAN hel pall:

18718166867847

Bruttovikt:

2.34 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;