+ pant 24,00 kr/förp

Pepsi 50 cl å-pet Carlsberg

26208
Förp.pris: 317,97 kr
Jmf.pris: 26,50 kr/lit (13,25 kr/st)
Förp. 1*24x50cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-26.
Köp »
Beskrivning:

Pepsi är ett av världens allra starkaste varumärken och Pepsi original är också ett av de absolut mest sålda läskvarumärkena. En riktig klassiker som älskats i generationer och som alltid läskar och piggar upp. Pepsi original är en cola med en bra balans mellan söta och syrliga toner, precis som cola ska smaka. Pepsi original bör serveras väl kyld, gärna med is. Passar såväl till mat och snacks som att avnjutas för sig själv. Drick den med familj och vänner eller när du vill unna dig själv något gott. Våra burkar och flaskor kan återvinnas, så glöm inte att panta!

Taggar:
Cola    Kola    Pepsi    Läsk    Flaska    Burk    Coolpack    6-Pack    Flak    Pespi   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, färgämne (E 150d), surhetsreglerande medel (fosforsyra), aromämnen (inkl. koffein), sötningsmedel (acesulfam K, sukralos).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 120 kJ
Energi 28 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 7 g
varav sockerarter 7 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.01 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Pepsi

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad petflaska

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

26208

EAN del förp:

7310070005137

EAN hel förp:

7310074009056

EAN hel pall:

7310079019043

Bruttovikt:

12.8 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;