+ pant 12,00 kr/förp

Mountain Dew Citrus Blast 50 cl

11974
Förp.pris: 160,38 kr
Jmf.pris: 26,73 kr/lit (13,36 kr/st)
Förp. 1*12x50cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
Beskrivning:

Mountain Dew är ett av världens största läskvarumärken och är en del av PepsiCos läsksortiment. Citrus Blast är klassikern från 40-talet som har en uppfriskande smak av lemon/lime och passar perfekt under actionfyllda aktiviteter.

Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, syra (E330), aromämnen (inkl. koffein), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E202), sötningsmedel (E950, E955), stabiliseringsmedel (E414, E445), färgämne (E160a).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 123 kJ
Energi 29 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 7.1 g
varav sockerarter 7.1 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Mountain Dew

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad petflaska

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

11974

EAN del förp:

7310070000378

EAN hel förp:

7310074000527

EAN hel pall:

7310079000584

Bruttovikt:

6.37 kg/förp

Volym:

0.012  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;