+ pant 12,00 kr/förp

7Up Zero 33 cl å-pet

34145
Förp.pris: 111,44 kr
Jmf.pris: 28,14 kr/lit (9,28 kr/st)
Förp. 1*12x33cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
Beskrivning:

7UP Free är en krispig läsk och törstsläckare med en uppfriskande smak av citron och lime. 7UP Free är sockerfri med ett mycket lågt innehåll av kalorier. Njut av 7UP Frees goda smak tillsammans med din favoriträtt, när du är på språng, med vänner och familj - eller när du bara vill ta en stund för dig själv och njuta av något gott och uppfriskande.

7UP Free är producerad i Sverige men har sitt ursprung i 1920-talets USA. Produkten är smaksatt med endast naturliga aromer och är utan färgämnen samt koffein. 7UP Frees burkar och flaskor kan återvinnas, så glöm inte att panta!

Taggar:
Lemon    Lime    Citron    Sockerfri    Sugarfree    Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, syror (citronsyra, äppelsyra), naturlig citron- och limearom, surhetsreglerande medel (natriumcitrat), sötningsmedel (aspartam, acesulfam K), konserveringsmedel (natriumbensoat). Innehåller en fenylalaninkälla.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 5 kJ
Energi 1 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0.1 g
Motsvarande salt 0.05 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

7Up

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad petflaska

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

34145

EAN del förp:

7310070006745

EAN hel förp:

7310074011370

EAN hel pall:

7310079027994

Bruttovikt:

4.25 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;