Morötter tvättade

610034
À-pris: 26,66 kr = 1 kg
Förp.pris: 266,56 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 26,66 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-22.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Näringsvärde:

Energi 167kJ/40kcal, Protein 0.6 g, Kolhydrat 8.7 g, Fett 0.2 g, Kostfiber 2.4 g, Tiamin 0.04 mg, Riboflavin 0.04 mg, Niacin 0.8 mg, Vitamin C 6 mg, Kalium 204 mg, Kalcium 22 mg, Fosfor 27 mg, Järn 0.43 mg

Förvaring:

Morötter bör förvaras kallt, +2 - +4°. Ta bort blasten och lägg morötterna i en plastpåse i kylskåpet. Skär av blasten, eftersom den tar näring från moroten.

Varumärke:

Frukt & Grönsaker

Varukategori:

Färska grönsaker

Leverantör:

Grönsakshallen i Aneby AB

Lev art nr:

34

Bruttovikt:

1 kg/st  10 kg/förp

Liknande produkter
Bananer
Grönsakshallen i Aneby AB
Bananer
610200    Lager: -137

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;