+ pant 34,00 kr/förp

Jullättöl mörkt klass 1 glas Åbro

19104
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Taggar:
Lättöl   
Ingredienser:

Julöl specialbrygd. Mörkt och mustigt helmaltsöl. Innehåller malt av korn. Lättöl 2,2 vol%

Serveringstips:

Serveras väl kyld!

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Åbro Original

Konsumentkontakt:

AB Åbro Bryggeri

Postadress:

598 86 VIMMERBY

Telefon:

0492–165 10

Hemsida:

www.abro.se

E-post:

konsumentkontakt@abro.se

Varukategori:

Lättöl glasflaska

Leverantör:

Åbro Bryggeri AB

Lev art nr:

104

EAN del förp:

7311100010404

EAN hel förp:

7311100010404

Bruttovikt:

13.6 kg/förp

Volym:

0.024  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsin läsk glas Alla Tiders Åbro
19691    Lager: -2
Briska Päroncider Alkoholfri 0,5%
1718111    Lager: 2
Champis glas Spendrups
1300300    Lager: 2
Cola läsk glas Alla Tiders Åbro
19690    Lager: 7
Hallonsoda glas Alla Tiders Åbro
19682    Lager: 2
Hwila Citron Lime vatten glas Åbro
19224    Lager: -1
Hwila Naturell vatten glas Åbro
19223    Lager: 5
LOKA Päron vatten glas Spendrups
1207500    Lager: -8
Vichy vatten glas Spendrups
1202100    Lager: 10

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88