Briska Demi Sec grönt äpple Cider 0,5%

1730911
Förp.pris: 386,06 kr
Jmf.pris: 48,75 kr/lit (16,08 kr/st)
Förp. 1*24x33cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-24.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Briska Demi Sec, en uppfriskande halvtorr cider med toner av Sauvignon Blanc och Gröna Äpplen – perfekt till middagsbordet.

Doft: Tydlig doft av gröna äpplen med runda toner av kiwi och vitt vin.

Smak: Frisk och torr smak av gröna äpplen, Sauvignon Blanc och toner av kiwi.

Ingredienser:

Kolsyrat vatten, äppeljuice från koncentrat, socker, äppelvin (SULFIT), naturliga aromämnen, syra citronsyra, antioxidationsmedel natriumcitrat, konserveringsmedel kaliumsorbat. Juicehalt: 23%.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 104 kJ
Energi 26 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 5.7 g
varav sockerarter 5.6 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Briska

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Cider glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1730911

EAN del förp:

7310401045948

EAN hel förp:

7310403045946

Bruttovikt:

13.8 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;