Fruktdryck Äpple Osockrad 1+9 Önos

67276
Lager: 19 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Äpple Osockrad Fruktdryck är klassiskt fruktig och god med sötma från frukt och sötningsmedel. Tillverkad i Sverige.

Ingredienser:

Äppeljuice, äppelarom, syra (citronsyra), sötningsmedel (aspartam och acesulfam K). Innehåller en fenylalaninkälla. Drickfärdig dryck innehåller 10% äppeljuice från koncentrat. Innehåller socker från frukten.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 18 kJ
Energi 4.4 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 1.1 g
- Varav sockerarter 0.9 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Tillagningsanvisning:

Blandas 1+9. Ger 10 liter. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Förvara i kylskåp efter öppnande. Öppnad förpackning är hållbar 1 månad.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktdryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454067276

EAN del förp:

7310770672769

EAN hel förp:

7310771672768

EAN hel pall:

7350126085980

Bruttovikt:

1.08 kg/st  8.64 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.008  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsindryck Kiviks Musteri
73080    Lager: -3
Apelsinjuice 1+4 koncentrat Önos
65376    Lager: 7
Apelsinjuice koncentrat 1+4 JO®
1087905    Lager: 1
Fruktdryck Citron Osockrad 1+9 Önos
67476    Lager: 13
Smakis Smoothie Yellow Bag in Box
647025    Lager: 20
Smultrondryck Kiviks Musteri
73621    Lager: -4
Sundis 100% Juice Apelsin Krav
227328    Lager: 4
Sundis 100% Juice Äpple Krav
227326    Lager: 3
Äppeljuice 1+4 koncentat Önos
65676    Lager: -1

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88