Förhöjningskit Sego L Bonamat

7270623101
Förp.pris: 2.634,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Förhöjningsset Sego L
Sego L förhöjningsset består av flera olika delar: en piedestal, en större sumplåda, en större spillbricka och ett nedsänkt spillgaller och 4 justerbara fötter.

• Piedestalen höjer en standard Sego 11L/12L med 60 mm. Maskinens totala höjd blir då 650 mm.
• Den större sumplådan har plats för cirka 60 omgångar kaffesump.
• Den större spillbrickan har plats för mer sköljvatten; spillbrickan behöver inte tömmas lika ofta.
• Det nedsänkta spillgallret höjer kranhöjden från 105 mm till 135 mm.
• De fyra fötterna som kan justeras i höjd är till för mjölkkylen. Om Sego höjs upp 60 mm måste mjölkkylen också höjas med 60 mm.

Med ett speciellt dräneringsset är det också möjligt att ansluta Sego L till ett vattenavlopp.
Se artikel: 7270630101 Dräneringsset Sego (L) Bonamat.


Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Förhöjning

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

7270623101

Bruttovikt:

2 kg/förp

Volym:

0.012  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;