Castello® Färskost ring Taste Nordics gräslök & vårlök

22422
À-pris: 34,61 kr = 125 gr
Förp.pris: 346,08 kr = 10*125 gr
Jmf.pris: 276,86 kr/kg
Förp. 10*125 gr
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En krämig och len färskostring som rullats varsamt i finhackad gräslök. Denna vackra och friska färskost med klassiskt nordisk smak passar utmärkt till en somrig lunch med sill och potatis, på ett smørrebröd med gravad lax eller på en skiva nybakat surdegsbröd.

Taggar:
Ingredienser:

Pastöriserad MJÖLK och GRÄDDE, MJÖLKPROTEIN, luft- och frystorkad gräslök (0,7%), frystorkad vårlök (0,3%), salt, gelatin, stabiliseringsmedel: fruktkärnmjöl, vitpeppar, konserveringsmedel: sorbinsyra, syrningskultur.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1251 kJ
Energi 303 kcal
Protein 8.1 g
Kolhydrat 3.9 g
Salt 0.7 g
- Varav mättat fett 18 g
- Varav sockerarter 3.7 g
Fett 28 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Castello

Konsumentkontakt:

Falbygdens Ost

Telefon:

0515-29 32 32

E-post:

konsument@falbygdensost.se

Varukategori:

Färskost bredbar

Leverantör:

Falbygdens Ost Arla Foods AB

Lev art nr:

22422

EAN del förp:

5760466923156

Bruttovikt:

0.14 kg/st  1.4 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;