Åbro Original 0% Alkoholfri öl

193738
Förp.pris: 336,22 kr
Jmf.pris: 42,45 kr/lit (14,01 kr/st)
Förp. 1*24x33cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-04.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Åbro Original Alkoholfri, bryggd för såväl vardag som för fest, är ett välbalanserat och modernt öl från Sveriges äldsta familjebryggeri.

Taggar:
Ingredienser:

Vatten, kornmalt, humle.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 111 kJ
Energi 26 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 6.1 g
varav sockerarter 3 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Åbro Original

Konsumentkontakt:

AB Åbro Bryggeri

Postadress:

598 86 VIMMERBY

Telefon:

0492–165 10

Hemsida:

www.abro.se

E-post:

konsumentkontakt@abro.se

Varukategori:

Alkoholfri öl glasflaska

Leverantör:

Åbro Bryggeri AB

Lev art nr:

3738

EAN del förp:

7311100373806

EAN hel förp:

7311100373905

Bruttovikt:

12.5 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;