Briska Flädercider Alkoholfri 0,5%

1722611
Förp.pris: 311,47 kr
Jmf.pris: 39,33 kr/lit (12,98 kr/st)
Förp. 1*24x33cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-24.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Vi drivs av en passion för att skapa en så god cider som möjligt. Grunden i vår cider är ett friskt, fruktigt och balanserat päronvin kombinerat med en hög juicehalt. Våra cidermakare har tagit tillvara det gamla ciderhantverket och kombinerat detta med modern smaksättning, vilket ger en frisk och fräsch smak. En modern cider med passion för klassiskt ciderhantverk. Doft: Somrig doft av fläderblom, citrus och lite örtiga toner av krusbär. Smak: Äppelcider med smak av Fläder. Fläder med vaniljsötma, gröna äpplen och fräsch citron.

Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, äppeljuice från koncentrat, socker, äppelvin (SULFIT), fläderblomsextrakt, syra (citronsyra), aromer, konserveringsmedel (kaliumsorbat). Juicehalt 23,4%. Alkoholfri.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 155 kJ
Energi 37 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.5 g
varav sockerarter 8.5 g
Protein 0.5 g
Motsvarande salt 0.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit
Innehåller: Svaveldioxid eller sulfit

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Briska

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Cider glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1722611

EAN del förp:

7310401018447

EAN hel förp:

7310403018445

Bruttovikt:

14.07 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;