+ pant 34,00 kr/förp

Champis glas Spendrups

1300300
Förp.pris: 113,79 kr
Jmf.pris: 17,24 kr/lit (5,69 kr/st)
Förp. 1*20x33cl
Lager: 5 förp.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, extrakt av äpple och druva, aromämnen, surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel E211, färgämne E150d.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 150 kJ
Energi 40 kcal
Fett 0.50 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.70 g
varav sockerarter 8.70 g
Protein 0.50 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Spendrups

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1300300

EAN del förp:

7310400000481

EAN hel förp:

7310400000481

Bruttovikt:

13.6 kg/förp

Volym:

0.024  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;